דף בית
 
 
אודות
 
 
מומחים
 
 
מאמרים
 
 
השתלמויות
 
 
מוצרים
 
 
פורומים
 
 
חדשות בענף
 
 

 

 5 דרכים בהם אוטומציה לאריזה יכולה להעלות את התפוקה בישראל

 כתב : מוטי בן חיים 

רשימת אתגרים הולכת ומתרחבת עומדת בפני יצרני מוצרי צריכה. אוטומציה מספקת דרכים להביא יותר איכות, יעילות ועקביות בפעילות האריזה שלך, למתן מחסור בעבודה ותמיכה בפיתוח מיומנויות בתוך כוח העבודה שלך. וזה בדיוק הזמן לדבר על היתרונות של מיכון אריזות ותיוג  הקו.

שמים על זה תוויות

לא משנה איזה מוצר אתם אורזים, לתווית יש תפקיד מכריע. זה משפיע על כל דבר, החל מיכולות המעקב שלך ועד להגדרות בחקיקה. תיוג הוא חלק מחבילות האריזה והעיבוד - וככל שיהיה מהיר יותר ומדויק יותר, כך ייטב.  בין אם מדובר בתוויות ארגזים, אריזות מגש, משטחים או אפילו על המוצר עצמו, תיוג אוטומטי מביא יתרונות רבים לעסקים, כגון שיפור איכות התווית, אספקת עקביות ושחרור משאב אנושי. תיוג אוטומטי יכול אפילו לעזור לסגור את פער התפוקה בין עסקים בישראל למתחרים הבינלאומיים שלהם

להלן חמש דרכים שעסקים ישראליים יכולים ליהנות מאוטומציה של קו התיוג ואריזה.

1. הגדלת זמינות העבודה

היצרנים נמצאים בלחץ מתמיד לשיפור התפוקה והיעילות. אחת הדרכים לעשות זאת היא להקל על הצוות מהעומס של משימות שגרתיות חוזרות ונשנות ולשבץ את העובדים מחדש במרכזי עבודה שבהם הם יכולים להוסיף ערך רב יותר לפעולות.

יצרנים רבים עדיין מיישמים תוויות באופן ידני. אבל זו לא בהכרח משימה שהצוות נהנה ממנה או עוסק בה כדי להביא ערך לתהליך שלךזהו גם שימוש לא יעיל במשאב האנושי שלך כשאתה מחשיב שבעזרת אוטומציה של מכונה, ניתן ליישם את התוויות שלך באופן עקבי, ולהפחית את הסיכון לטעות אנוש.

זה לא המקרה של 'הרובוטים משתלטים על מקום העבודה'. מדובר על שימוש חכם יותר בכישרון האנושי שלך; לשחרר את הצוות שלך מהתפקידים שהם עשויים שלא ליהנות מהם, כך שהם יכולים לספק ערך מוסף במקומות אחרים בעסק שלך ולצמוח בתהליך.

זה במיוחד הובא למוקד בהקשר של אקלים פוליטי ,סוציולוגי וכלכלי דינאמי, כאשר יצרנים בכל ענפי מוצרי הצריכה שוקלים דרכים לקיזוז ההשפעה הפוטנציאלית של צמצום זמינות העבודה בשנת 2019 ואילך. זמינות העבודה היא שיקול מרכזי בהצעה לשפר את הפרודוקטיביות ולהשתפר ללא הפסקה.

2. שפר את היעילות של הפעולות שלך

ניתן לתכנן מכונות עם תפוקת ביצועים משופרת ולספק חזרתיות בקלות. באוטומציה של אריזה התוויות שלך מיושמות במהירות, ללא פוטנציאל - ללא התערבות אנושית. זוהי דרך פשוטה וגאונית לשפר את היעילות של פעולות האריזה שלך, והיא פותרת את הבעיה בניהול שטף עונתי בביקוש למוצרי צריכה מסוימים.  ישראל מפגרת אחרי מדינות ייצור גדולות אחרות באיחוד האירופי (OECD) מבחינת הפריון. הגיע הזמן לשנות את זה - ואוטומציה של אריזות יכולה להיות כלי חשוב באותו מסע.

 

"45% ממשתמשי הקצה אומרים שתכנות הרובוטיקה הפכה מורכבת פחות"

 3. עקביות לתיוג שלך

קמעונאים רוצים חיזוי ועקביות מבחינת התיוג. ובדיוק כאן מועילה אוטומציה אוטומטית של מכונות. טעויות נפוצות בתוויות המיושמות ביד יכולות לכלול; חבר צוות ששכח לשים תווית על אריזה, או אפילו החיל תווית שגויה.

טכנולוגיה תוכננה להציב את התווית הנכונה, במקום הנכון ולאמת את תווית התווית בפתרונות מתוחכמים יותר - פעם אחר פעם - עם יכולת הדירות ובקנה המידה.

 כלים כמו ברטנדר BarTender, הופכים את העבודה קלה יותר ליישום נתונים משתנים על כל תווית של האריזה\ מוצר שלך. בתורו, ומערכות ראייה שמוודאות שכל תווית תואמת את המוצר שארוז.

 אוטומציה של תהליך התיוג יכולה גם לסייע בשיפור העמידה בתקנים התעשייתיים (או עמידה בהם) - כמו GS1, FMD של האיחוד האירופי - ותקנות חקיקה, והכל תוך הקפדה על תוויות האריזות שלך, חבילות מגש, חביות, שקים ומשטחים קלים יותר לקריאה ולסרוק לאורך שרשרת האספקה.

4. אסוף נתונים חשובים ומדד OEE

תעשייה 4.0 עוסקת בנתונים. הרבה מזה. כאשר אתה מבצע אוטומציה של תהליכי האריזה והתוויות שלך בקו הייצור באמצעות אוטומציה של קידוד, אתה אוסף נתונים שנותנים תובנה לגבי היעילות של התפוקה ואיכות התפוקה של קווי הייצור שלך. אתה יכול גם לעקוב בצורה חלקה אחר OEE של מכונות ההדפסה שלך ולקבל החלטות רכש וייצור חכמות על סמך נתונים עובדתיים.

5. העלאת והגברת המיומנויות בכוח העבודה שלך

וכך אנו מגיעים למעגל מלא. אוטומציה של אריזה אינה רק אמצעי שמפנה משאב אנושי. זה מסייע לכוח העבודה שלך לפתח מיומנויות שיכולות להניע חדשנות וצמיחה בתוך העסק שלך.

 במקום להקצות משאבים יקרי ערך ליישום תוויות על אריזות - יום אחר יום - צוות העובדים יכול להתאמן בתחומים חדשים בתוך העסק שלך ולטפס בסולם הקריירה. הם יכולים ללמוד קורסי חניכות בניתוח נתונים או לעבוד לקראת הסמכת Six Sigma. לפני שאתה יודע את זה יש לך איש צוות שעבר מהפעלת ידיים של תוויות לתפקיד מנהל לוגיסטיקה, או שלמד להיות חלק מצוות ההנדסה המיישם יישומי מפעלים חדשים או תוכניות לשיפור מתמיד.

 רמות תעסוקה גבוהות בישראל פירושן שהעובדים יכולים להיות בררניים לגבי סוג המשרות שהם מקבלים. על ידי שמירת אוטומציה, אתה משחרר אנשים לבנות לעצמם קריירה מתגמלת, מעוררת וטווח ארוך בתוך הארגון שלך. 

איך אנחנו יכולים לעזור?

אצלנו בפרמי טכנולוגיות אנו מתמחים בטכנולוגיית תיוג הדפסה ויישום מתקדמת המשמשת ברחבי העולם על פני מתקני ייצור בענפים רבים. ואנו מביאים פשטות לפעולות התיוג שלך, תפוקה מוגברת שניתנת להתאמה רטרו לפסי ייצור. זוהי דרך הוכחה לעתיד להביא ליעילות, פרודוקטיביות ועקביות רבה יותר לתיוג שלך - כל זאת תוך כדי העצמת כוח העבודה שלך למיומנות רבה לטובת הקריירה שלהם וגם בעתיד העסק שלך.

 נשמע כמו תוכנית שינוי חיובית שאתה רוצה לצאת אליה? בואו לגלות יותר או דברו עם מומחה טכנולוגיות תיוג ותוויות על האפשרויות הפתוחות בפניכם לאוטומציה של קו האריזה והתוויות שלכם.

 
 
 
 

 


דף הבית | אודות | צור קשר | תקנון האתר